Eurovíkend Stockholm

Eurovíkend StockholmOvěřeno

Plánujete překvapit svého partnera či partnerku netradičním a originálním dárkem k narozeninám, Valentýnu, Vánocům, výročí či jiné významné události a jediné co Vám chybí, jsou správné nápady? Co takhle dárek v podobě nezapomenutelného romantického víkendu v jedné ze známých evropských metropolí? Toužíte-li po jedinečném víkendu plném zážitků, rozhodně byste měli navštívit Stockholm!

Stockholm je hlavní a také největší město Švédska, které se nachází na východním pobřeží této velmi svérázné země. Švédsko sice nejspíš nepatří k typicky vyhledávaným státům, pokud jde o romantické zážitky, právě proto je však tak unikátní! Chcete-li se odlišit od ostatních a své romantické a hlavně ničím nerušené chvíle se svou milovanou polovičkou prožít na nádherném místě s nezaměnitelnou přírodou, které není přeplněno zvědavými turisty, rozhodně se vydejte strávit svůj eurovíkend ve Stockholmu.

 

Zajímavosti

  • žije zde asi 1 000 000 obyvatel
  • důležité obchodní a průmyslové centrum Švédska
  • oficiálním jazykem je zde švédština
  • 30% Stockholmu je tvořeno vodními toky, a proto je zde neuvěřitelně čisté ovzduší
  • nejpoužívanějším dopravním prostředkem je ve městě kolo
  • historická část je vybudována ve stylu renesanční a středověké architektury

 

Romantika i kultura

I když jsou samozřejmě hlavními náplněmi každého správného romantického eurovíkendu především ničím nerušený odpočinek a chvíle strávené ve dvou, určitě si nenecháte ujít i některá zajímavá místa a pamětihodnosti tohoto krásného města. Mezi turisticky nejvyhledávanější památky zde patří například katedrála Storkyrkan, pocházející ze 13. století, nádherný královský a Drottningholmský palác nebo známá stockholmská radnice. Dáte-li před památkami raději přednost nákupům, pak se ve Stockholmu velmi rychle zabydlíte. Celkem toto město totiž disponuje více než 4 000 nejrůznějšími obchody a obchůdky, ze kterých si zajisté vyberou i ti nejnáročnější zákazníci.

V roce 1998 byl Stockholm prohlášen za město evropské kultury. Jen krátce po té prošlo celé město rozsáhlou rekonstrukcí a dnes zde tedy kromě historických a architektonických budov můžete vidět i nové domy a moderní sídla. Stockholm je na svůj statut kulturního města velmi hrdý a proto disponuje velkým množstvím muzeí, galerií, obrazáren, divadel i výstavních síní. Pokud tedy máte rádi umění nebo se rádi účastníte společenských akcí, Stockholm je to pravé místo právě pro Vás.

Koupit na radynacestu.cz