Eurovíkend Salzburg

Eurovíkend SalzburgOvěřeno

Chtěli byste svou milovanou polovičku překvapit nečekaným dárkem nebo velkým gestem, na které se nezapomíná? Co takhle společně vyrazit na víkend plný romantiky. Říká se přece, že láska nezná hranic, proto překročte i ty naše státní hranice a vydejte se do jednoho z nejkrásnějších měst Rakouska!

Salzburg se nachází nedaleko německo-rakouských hranic a v dnešní době zde žije přibližně 150 000 obyvatel. V roce 1996 bylo unikátní historické centrum města zapsáno na seznam historických a přírodních památek UNESCO, a proto do města rok od roku přijíždí více a více turistů, kteří obdivují zdejší památky a nezaměnitelnou atmosféru. Pokud toužíte po zážitcích, které budou výjimečné nejen proto, že navštívíte doposud nepoznané místa, ale také proto, že si užijete ničím nerušené chvíle se svými blízkými, je eurovíkend v Salzburgu rozhodně tím pravým přesně pro Vás.

 

Proč právě Salzburg?

  • nádherná příroda díky blízkosti rakouských Alp
  • historické centrum města plné krásných památek
  • vynikající rakouská kuchyně
  • snadná doprava z České republiky

 

Salzburg pro všechny

Salzburg je nejen jedno z nejkrásnějších, ale také jedno z nejnavštěvovanějších měst Rakouska. Svým návštěvníkům má opravdu co nabídnout, a tak zde za kulturou, atmosférou i památkami jezdí snad všechny věkové kategorie. Chcete-li Vy nebo Váš partner či partnerka poznat pravou tvář Rakouska se vším všudy, neexistuje lepší způsob, než se vydat na poznávací, ale přitom také romantický víkend v Salzburgu.

 

Město Mozarta

Jen málo kdo ví, že právě v tomto jedinečném rakouském městě byla zrozena legenda, kterou je bezesporu světoznámý umělec Wolfgang Amadeus Mozart. I když se Mozart dožil pouhých 35 let, dokázal během svého života vytvořit celkem 626 děl, mezi které patří opery, symfonie, serenády, houslové a klavírní koncerty a nespočet dalších hudebních vystoupení. První symfonii složil již ve svých 5 letech a poslední dokončil jen těsně předtím, než zemřel. Jedná se tedy o skutečně neuvěřitelný výkon, a proto jsou místní lidé na svého Wolfganga náležitě pyšní. Během svého eurovíkendu můžete navštívit jeho rodný dům, ve kterém žil 17 let a poté zde bydlela i celá jeho rodina. Dům je označován za tzv. Dům tanečního mistra. V celém městě na Vás bude Mozart koukat doslova odevšad, jeho památka totiž bude se Salzburgem spojena již navždy.

Koupit na radynacestu.cz