Eurovíkend Řím

Eurovíkend ŘímOvěřeno

Přemýšlíte o poznávacím eurovíkendu v jednom ze známých evropských měst, ale stále se nemůžete rozhodnout, které si z tak velkého množství vybrat? Všechny cesty vedou do Říma! Překvapte svou partnerku či partnera a vyrazte na společný víkend do tohoto krásného a nepochybně i velmi romantického města, které je jedním z největších skvostů Evropy.

Řím je hlavní město Itálie a rovněž jedno z vůbec nejstarších měst Evropy. Celkově je město rozděleno na 18 různých obvodů. Protéká jim třetí největší italská řeka Tibera. A právě zde můžete nyní přijet na celý víkend a poznat všechny jeho krásné stránky i nezaměnitelnou atmosféru na vlastní kůži.

Známé památky v Římě

  • Colosseum
  • náboženské město Forum Romanum
  • nádherná fontána Di Trevi

Zajímavosti

  • na území Říma leží samostatný stát Vatikán, který je sídlem hlavy katolické církve
  • Řím byl založen v roce 753 před n. l. a celá staletí byl hlavním městem Římské říše
  • původním jazykem Římanů byla latina
  • turisté Řím navštěvují zejména kvůli historickým památkám

Město mnoha tváří

Řím je město, které má co nabídnout snad všem věkovým kategoriím, a tak si zde na své přijde opravdu každý. Pokud máte rádi historii, navštivte starověký Řím, všechny jeho památky a chrámy nebo samotný katolický Vatikán. Dáte-li přednost umění a architektuře, pak Vás jistě zaujme pohled na Řím, jako na renesanční město Michalangela a Raffaela nebo barokní město Berniniho. A pokud dáváte přednost modernímu životu, který je plný rušných situací, luxusních butiků, vynikajících restaurací a lahodných vináren, ani Vy nebudete v Římě zklamáni. Řím je zkrátka město mnoha tváří!

 

Romantický eurovíkend pro zamilované páry

Toužíte-li se svou milovanou polovičkou alespoň na chvíli vybočit ze svého každodenního a často až stereotypního života, zapomenout na všechny starosti a povinnosti a užít si odpočinek a ničím nerušené chvíle ve dvou, pak společně vyrazte na romantický eurovíkend v Římě. Zážitky, které během tohoto víkendu získáte, ve Vás zůstanou už navěky.

Koupit na radynacestu.cz