Eurovíkend Petrohrad

Eurovíkend PetrohradOvěřeno

Marně si se svou milovanou polovičkou lámete hlavu, kam vyrazit na nezapomenutelný pobyt ve dvou? Chcete nejen odpočinek, ale také zážitky? Pak rozhodně musíte vyzkoušet jeden z exkluzivních eurovíkendů. Jedním z měst, která jsou ideální přesně pro tento typ pobytů, je bezpochyby Petrohrad. I když o tomto druhém největším městu Ruska nejspíš nikdo z nás nepřemýšlí, jako o místu vhodném pro romantické zážitky, dovolte nám Vás o tom přesvědčit.

Petrohrad neboli také St. Petěrburk se nachází v severozápadní části Ruska u místa, kde se řeka Něva vlévá do Finského zálivu. Kromě samotného faktu, že jde o druhé největší a také jedno z nejznámějších měst této jedinečné země, jedná se rovněž o jeden z nejdůležitějších ruských přístavů. Díky krásným památkám a architektonickým skvostům je Petrohrad zapsán i na světový seznam historických a přírodních památek UNESCO. Ročně toto unikátní město navštíví tisíce turistů ze všech koutů světa.

 

Není město, jako město

Snad každé Evropské město má svým návštěvníkům vždy co nabídnout. Ať už jde o nádherné pláže, skalisté vrcholy zasněžených hor, krásné památky nebo umělecké galerie. Čím je tedy výjimečný Petrohrad a jaké jsou jeho zajímavosti?

  • celé město je rozděleno do 18 částí
  • jedná se o kulturní centrum celého Ruska
  • jelikož se město nachází v blízkosti severního pólu, v období od května do června zde slunce zapadá až po půlnoci
  • v tomto období se rovněž koná tzv. slavnostní zvedání mostů, které si rozhodně nenechte ujít
  • v roce 2018 se zde bude konat Mistrovství světa ve fotbale

Pokud pak patříte mezi milovníky památek, v Petrohradu musíte určitě navštívit Zimní palác, katedrálu Petra a Pavla, jantarovou komnatu v Kateřinském paláci, nebo Petropavlovskou pevnost na Zaječím ostrově.

 

Petrohrad nebo Benátky?

Petrohrad si během své dlouhé a nepochybně velmi zajímavé a pestré historie prošel již mnohými změnami. Ať už jde o změnu technické nebo administrativní. I přesto, že Petrohrad často měnil svá jména, vysloužil si také několik přezdívek. Mezi ty nejčastěji používané patří zejména okno do Evropy, kolébka revoluce, město umění, město Bílých nocí nebo právě Benátky severu. Ani všechna tato pojmenování však nedokážou vyjádřit jak úžasné a výjimečné je město Petrohrad. Místní atmosféra, široká a zdobená náměstí, tucty historických památek, krásné zelené parky, robustní mosty a symbolické sochy, si již na první pohled získají snad každého. Podlehnete kouzlu Petrohradu i Vy?

Koupit na radynacestu.cz