Eurovíkend Oslo

Eurovíkend OsloOvěřeno

Plánujete se svou polovičkou strávit pár úžasných dní sami ve dvou, ale pořád nemůžete najít ten správný odpočinkový pobyt či nevšední zážitek? Spojte tedy oba tyto body do jednoho a vydejte se společně na erovíkend! Během jediného víkendu můžete navštívit Vámi vybranou destinaci, poznat cizí kulturu, nechat se okouzlit jedinečnou atmosférou, prožít společné chvíle a navíc získat i nezapomenutelné zážitky! Jednou z opravdu výjimečných destinací pro eurovíkendy je například Oslo.

Oslo neboli původním názvem také Kristiania je hlavní město Norska. Nachází se na jihovýchodě této velmi svérázné a jedinečné země a i když se nejedná o žádnou obrovskou metropoli či zrovna přehnaně kosmopolitní město, má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout! Chcete-li se svou partnerkou či partnerem prožít neopakovatelné chvíle a přitom navštívit destinaci, o které se mnohým z nás jen zdá, romantický eurovíkend v Oslu čeká už jen na Vás.

 

Zajímavosti charismatického Osla

Norsko i s jeho hlavním městem Oslem je velmi výjimečná a krásná země, kterou si oblíbí nejen cestovatelé a dobrodruzi, ale také lidé toužící po nových zkušenostech a objevování nových míst. Zde je pár zajímavostí, které byste o Oslu možná měli vědět:

  • jedná se o jedno z nejvýznamnějších přístavních městNorska
  • je zde důležitý železniční i silniční uzel
  • až 22% obyvatelstva tvoří přistěhovalci
  • v roce 1952 se zde konaly zimní Olympijské hry
  • v Norsku platí zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích
  • najdete zde nesčetné množství sjezdovek pro alpské lyžování

 

Romantické Norsko plné zábavy

Většině lidí se nejspíš při vyslovení slova Norsko ihned vybaví zima, chlad, zimní bundy, velké huňaté svetry a horké nápoje. I zde však můžete zažít romantické chvíle ve dvou, a jak již bylo řečeno, Oslo má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout a nudit se zde určitě nebudete. Severskou zábavu si zajisté vychutnají všichni milovníci zimních sportů, kteří se zdejších svahů a upravovaných tras pro běžkaře i turisty nebudou moct nabažit. Na své si zde ale přijdou i milovníci památek a muzeí. Mezi turisticky nejnavštěvovanější a taktéž nejvyhledávanější památky zde patří například Královský palác pocházející z 1. poloviny 18. století, ve kterém dodnes sídlí královská rodina, pevnost Akershusz ze 13. století, Muzeum vikinských lodí nebo Vigelandův park, ve kterém najdete více než 200 žulových soch a unikátní 20 metrů vysoký sloup, na němž jsou vyobrazeny jednotlivý stádia lidského života. Kromě památek a zimních sportů pak můžete vyrazit i do zdejších obchodních středisek, odpočívat v jednom z městských parků, zúčastnit se nejrůznějších kulturních akcí nebo se jít pobavit do jednoho z nočních barů. Pokud pak plánujete cestu do Norska v létě, nezapomeňte si kromě svetrů přibalit i plavky. Teplota moře zde totiž v letních měsících dosahuje příjemných 24°C.

Koupit na radynacestu.cz