Eurovíkend Neapol

Eurovíkend NeapolOvěřeno

Toužíte vykouzlit úsměv na tváři své milované osoby, ale pořád Vás nenapadá ten správný způsob jak? Co takhle romantický dárek pro Vás oba, na který budete vzpomínat celá léta. Pokud jste pracovně, či jinak časově vytížení, nemůžete si dovolit drahé dovolené nebo si jen chcete trochu zpestřit svůj každodenní a mnohdy již začínající stereotypní život, vyzkoušejte speciální eurovíkendový pobyt!

 

Jednou z destinací, na které se nezapomíná, je rozhodně italské město Neapol. Jedná se o třetí největší město Itálie, které se rozprostírá na území Neapolského zálivu, přesněji mezi Vesuvem a vulkanickým územím Campi Flegrei. Neapol je považována nejen místními, ale také turisty za nejkrásnější město celé Itáliea ročně ho tedy navštíví velké množství turistů ze všech koutů Evropy. Díky kráse města byla jeho historická část před několika lety dokonce zapsána i na seznam světových historických a přírodních památek UNESCO. Pokud chcete prožít neopakovatelnou romantiku se svou milovanou polovičkou, nemůže zajisté existovat nic lepšího, než strávit víkend v italské Neapoli.

 

Město s jedinečnou atmosférou

O Neapoli se často říkají nejrůznější přísloví, říkanky a pranostiky. Mezi ta nejznámější rčení patří například věta, kdo viděl Neapol, nemůže být už nikdy smutný nebo vidět Neapol a zemřít. Neapol totiž není jako žádné jiné italské město. Neláká své turisty pouze na památky, pláže a slávu, ale také na všudypřítomnou historii, dýchající italskou atmosféru, každodenní ruch a shon, vonící pizzu, temné uličky, zákeřné čtvrti a v dálce neustále hrozící sopku Vesuv. Místní považují město Neapol za nejkrásnější místo na světě a proto, jak říkají rčení uvedená výše, pokud navštívíte Neapol, klidně již můžete zemřít, jelikož to nejkrásnější na světě, jste už viděli!

 

Zajímavosti o Neapoli

  • jedná se o město charakteristické svými úzkými uličkami, které místní chrání před sluncem
  • najdete zde nádherné a velké přístaviště
  • ve městě se nachází nespočetné množství chrámů a kostelů
  • Neapol je hlavním městem oblasti Kampánie
  • i přes rostoucí kriminalitu zde rok od roku jezdí větší počet turistů
  • mnozí považují Neapol za krásnější město než Benátky
  • pokud Neapol navštívíte, rozhodně se sem budete chtít znovu vrátit

 

Není dárek, jako dárek

Pokud stále uvažujete, jestli je eurovíkend v Neapoli to pravé pro Vás, můžete ho svým blízkým darovat jako dárek k Vánocům, narozeninám, výročí nebo jiné významné události. Eurovíkendy jsou skvělým způsobem jak cestovat bez starostí a poznat cizí kultury už během jediného víkendu. Eurovíkend v Neapoli je vhodný především pro zamilované páry.

Koupit na radynacestu.cz