Eurovíkend Dublin

Eurovíkend DublinOvěřeno

Milujete místa, kde na Vás odevšud dýchá klid a pohoda. Místa, kde můžete vyrazit na dlouhé procházky nádhernou a člověkem neporušenou přírodou. Místa, kde není žádný stres, povinnosti a shon, ale jen ničím nerušený odpočinek? Pak rozhodně musíte navštívit charismatické, nezaměnitelné a zcela jedinečné Irsko.

Eurovíkend Dublin je vhodný pro všechny, kteří touží navštívit jednu z evropských metropolí, ve které se skloubí dnešní uspěchaná moderní doba s klidným historickým prostředím a naprosto nezapomenutelnou atmosférou.

Dublin je hlavní a zároveň i největší město Irska. Rozprostírá se na východě této svérázné země, při místě, kde se řeka Liffey vlévá do Irského moře. Dublin má za sebou již velmi dlouhou a velmi zajímavou historii. V dnešní době je však toto hlavní město smaragdového ostrova známé především díky zdejšímu malebnému prostředí, starým budovám a stavbám a lahodnému černému pivu značky Guinness.

 

Památky Dublinu

  • katedrála Christ Church pocházející z 11. století
  • Dublinský hrad pocházející ze 13. století
  • bývalé sídlo parlamentu známé jako Bank of Ireland
  • největší kostel v Irsku, kterým je katedrála sv. Patrika

Zajímavosti

  • z Dublinu pocházejí celosvětově známé osobnosti, jako například spisovatelé James Joyce a Oscar Wilde nebo hudební skupina U2
  • v Irsku se natáčel film, s názvem Zachraňte vojína Ryana od režiséra Stevena Spielberga
  • na přelomu června a července se zde vždy koná velký jazzový festival

Romantický víkend v Irsku

Irsko je jedinečná země, která nadchne zejména všechny požitkáře a milovníky přírody. Je to tedy mimo jiné i skvělá destinace pro strávení romantického víkendu ve dvou. Pokud už delší dobu spolu se svým partnerem či partnerkou přemýšlíte o jednom z originálních poznávacích eurovíkendů a stále se nemůžete rozhodnout, který si z tak velké nabídky vybrat, eurovíkend Dublin je rozhodně tím pravým!

Koupit na radynacestu.cz