Eurovíkend Benátky

Eurovíkend BenátkyOvěřeno

Benátky, město lásky a romantiky, všudypřítomná historie, krásné a zdobené domy, vodní kanály a malé houpající se gondoly. Pokud i Vy chcete se svou láskou navštívit toto výjimečně přitažlivé město, není lepší způsob než vyzkoušet romantický eurovíkend v Benátkách.

Benátky neboli také italsky Venezia, jsou známé jako hlavní město severoitalské oblasti s názvem Benátsko. Jedná se o nikterak velké ostrovní město, které ročně navštíví tisíce turistů, mezi které patří samozřejmě nejen zamilované páry, ale také milovníci historie, zdejší temperamentní atmosféry nebo osoby, které se chtějí pobavit během tradičního Benátského karnevalu. Benátky jsou městem splněných snů. Splní se i ten Váš?

Památky

  • náměstí sv. Marka
  • bazilika sv. Marka, pocházející z 11. století
  • gotický Dóžecí palác
  • bazilika di Santa Maria della sallute

Zajímavosti

  • Benátky leží v té nejsevernější zátoce Jaderského moře
  • jedná se o sídlo arcibiskupa
  • celé město se rozkládá na celkem 118 ostrovech, přes které vede 170 kanálů, 400 kamenných mostů a nachází se zde 15 000 domů na kůlech
  • ročně Benátky navštíví až 12 000 000 turistů

 

Gondoly a gondoliéři

Při vyslovení pouhého názvu města Benátky, se asi každému v hlavě vybaví obrázek malých vodních kanálů a zvláštně vytvarovaných lodiček. Co jsou však vlastně tyto loďky zač a proč vůbec ve městě existují? Gondoly představují neodmyslitelnou součást Benátek již od 11. století. Jejich tvar je přizpůsoben pro plavbu úzkými i mělkými kanály a jejich účelem bylo umožnit místním co nejrychlejší pohyb po městě. V roce 1562 zde bylo vydáno nařízení, že všechny gondoly musejí mít pouze černou barvu, aby byl zakryt rozdíl mezi bohatstvím a chudobou, jedinou výjimkou byly květiny, které lodi mohly zdobit během zvláštních příležitostí. V dnešní době jsou gondoly již různě barevné a slouží zejména pro přepravu turistů. Velkou zajímavostí je, že patronem všech gondoliérů je český světec Jan Nepomucký, jehož sochu najdete u kostela sv. Jeremiáše.

Koupit na radynacestu.cz