Eurovíkend Atény

Eurovíkend AtényOvěřeno

Marně se svou přítelkyní či přítelem přemýšlíte kam vyrazit na společný víkend? Toužíte nejen po odpočinku, ale také po nezapomenutelných zážitcích? Pak rozhodně vyzkoušejte romantický eurovíkend v Aténách.

Atény jsou hlavním městem Řecka a také jedním z nejstarších měst Evropy. S tímto unikátním a velmi charismatickým městem je spojeno nespočetně velké množství bájí, mýtů a pověstí. Vy s ním můžete mít spojeny své vlastní nezapomenutelné zážitky, které zde prožijete během jediného víkendu. Návštěva Atén je vhodná snad pro všechny věkové kategorie, protože na své si zde přijde skutečně každý.

Památky v Aténách

Jelikož jsou Atény jedním z nejstarších měst Evropy, je samozřejmé, že se zde nachází i nespočetné množství historických památek a zajímavostí. I když se sice do dnešní doby nedochovaly zcela ve své původní podobě, rozhodně mají své návštěvníky pořád čím zaujmout. Mezi turisticky nejnavštěvovanější a tedy i nejvyhledávanější památky patří například:

  • monument Akropolis
  • nádherný středověký chrám Parthenon
  • chrám boha Dia
  • Dionýsovo divadlo

Zajímavosti

  • Atény jsou hlavním městem Řecka a jednou z hlavních světových metropolí
  • mezi hlavní zdroje příjmů tohoto města patří právě cestovní ruch
  • na území Atén se nachází celkem 140 divadel
  • v dobách středověku se zde uctíval bůh plodnosti, vína a veselí Dionýsos a bohyně moudrosti Athéna, proto je zde i dnes plno soch a suvenýrů, které jim jsou zasvěceny

Kulturní vyžití

I v Aténách můžete zažít neopakovatelné zážitky a získat vzpomínky na celý život. Pokud chcete lépe poznat řeckou kulturu, rozhodně navštivte některou ze společenských a kulturních akcí, které se zde pořádají. Mezi nejoblíbenější patří například venkovní divadlo. I když se většina her odehrává v řečtině, jde o nádhernou podívanou, kterou si užijí i cizinci. Kromě divadla pak můžete navštívit i koncerty pod širým nebem, taneční vystoupení nebo moderní ztvárnění starých antických bájí. V únoru se pak v Aténách každoročně koná velký karneval, který je doprovázen hudbou, tancem a maškarním průvodem.

Koupit na radynacestu.cz