Eurovíkend Amsterdam

Eurovíkend AmsterdamOvěřeno

Vyrazte společně se svým partnerem či partnerkou, manželem či manželkou na romantické dobrodružství do města větrných mlýnů a tulipánů! Amsterdam je již od roku 1808 hlavním a zároveň i největším městem Nizozemska. I přesto, že Amsterdam v porovnání s ostatními hlavními městy není nijak velké a ani nepatří mezi přední evropské metropole, ročně ho navštíví tisíce turistů ze všech koutů světa.

Většině z nás se nejspíš při vyslovení názvu tohoto jedinečného města vybaví již zmiňované větrné mlýny, Rembrandt, Anna Franková, vynikající aromatické sýry, proslulá ulice červených luceren nebo město, které je známé svou legalizací marihuany. Amsterdam toho v sobě však ukrývá o mnoho víc, než se na první pohled zdá. Podlehněte jeho kouzlu i Vy.

Památky a zajímavosti

Amsterdam je úžasné město, které nadchne snad všechny věkové kategorie. Kromě rušného nočního života a přívětivé atmosféry disponuje také několika historickými památkami a zajímavostmi, které byste během svého pobytu rozhodně měli navštívit. Mezi ty turisticky nejvyhledávanější patří například:

  • velké a krásné náměstí Dam
  • Královský palác pocházející ze 17. století
  • dvůr Begijnhof, který je už dlouhá staletí domovem pro neprovdané katolické ženy

 

Než se do Amsterdamu vydáte, měli byste o tomto městě a vůbec celé zemi vědět také pár zajímavostí. Mnozí lidé i v dnešní době stále nevědí, jestli je správný název této země Nizozemsko nebo Holandsko. Pravdou je, že Holandsko je jen malou částí Nizozemska, místní obyvatelé však tímto názvem začali přezdívat celou zemi a tak se toto oslovení rozšířilo i mezinárodně. V Amsterdamu najdete více mostů než v Paříži!

Romantický eurovíkend v Amsterdamu

Pokud se svou milovanou polovičkou hledáte destinaci, ve které byste mohli zažít nezapomenutelné chvíle ve dvou a nejen si odpočinout, ale také poznat cizí zemi a kulturu, s Amsterdamem rozhodně nešlápnete vedle.

Červené lucerny

Čtvrť červených luceren je známá snad po celé Evropě. Jedná se o uličku lásky, která je už celá staletí velmi oblíbenou turistickou atrakcí. V oknech a výlohách se zde vystavují krásné prodejné dívky, najdete zde velký sortiment zboží a služeb k intimnímu potěšení a zúčastnit se můžete i nejrůznějších vystoupení. Lidé sem chodí nejen za potěšením, ale také ze zvědavosti. Tuto čtvrť najdete přímo v centru města, kde se toto nejstarší řemeslo praktikuje v nádherných historických domech.

Koupit na radynacestu.cz