Pivní lázně Harrachov

Pivní lázně Harrachov

Každodenní starosti a nikdy nekončící povinnosti sem tam přerůstají přes hlavu snad každému z nás. Pokud se cítíte vyčerpaní a hledáte klidné a pěkné místo, kde byste si mohli alespoň na chvíli od všech a od všeho plnohodnotně odpočinout jsou zde právě pro tuto situaci připraveny Pivní lázně Harrachov.

Pivní lázně patří mezi jedny z nejoblíbenějších lázeňských procedur a zamilují si je jak ženy, tak muži. Lahodné chuti zlatavého piva se samozřejmě nejspíš nic nevyrovná, zkuste se do něj však jen na chvíli ponořit a poznat jeho blahodárné účinky, kterými působí na lidskou pokožku. To vše navíc zažijete přímo uprostřed horského městečka Harrachov, které svou jedinečnou přírodou a klidným prostředím nadchne určitě každého, kdo touží po skutečném a hlavně kvalitním odpočinku.

Jestliže se rozhodnete navštívit Pivní lázně Harrachov, okusí Vaše tělo zaručeně originální pivní procedury. Ty se zde totiž připravují z horské pramenité vody, přísad používaných při výrobě piva, směsi horských bylinek a chmele. Vše je tedy čistě přírodní, a tak se nemusíte obávat žádné chemie. Lázně jsou novou součástí místního pivovaru, takže jsou přísady vždy čerstvé a voda je do kádí čerpána z minerálního pramene, který v Harrachově vyvěrá na povrch a je starý více jak 150 let.

Dopřejte svému unavenému tělu zasloužený odpočinek a navštivte pivní lázně alespoň na jedno odpoledne. Domů se pak budete vracet svěží, odpočatí a hlavně plní dobré nálady a energie do dalších dnů.

O pivních lázních Harrachov

Harrachovské pivní lázně byly slavnostně otevřeny v roce 2007, a to během ve městě právě probíhajících pivních slavností. Za tu dobu již získali spoustu spokojených klientů, kteří se sem za odpočinkem velmi rádi vracejí. A v dnešní době tedy už o kvalitách lázní není žádných pochyb. Blahodárné koupele, plné piva a přísad, zde připravují v celkem šesti relaxačních vanách nejen pro jednotlivce, ale také pro páry. Kapacita lázní činí 20 osob na hodinu. Jestliže i Vy chcete patřit mezi spokojené zákazníky, neváhejte a vyberte si svou pivní relaxaci již dnes.

Město Harrachov

Horské městečko Harrachov, ve kterém se pivní lázně nacházejí, se rozprostírá na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Mezi turisty ze všech koutů České republiky se Harrachov proslavil zejména díky své sklárně a historické brusírně. Dnes je však velmi oblíbeným místem také pivovar a jeho pivní lázně.

Chcete-li město Harrachov navštívit, rozhodně byste si neměli nechat ujít prohlídku zdejší kaple sv. Alžběty, která se nachází vedle sklárny a pyšní se nádherným skleněným zvonem z roku 1916. Dalším zajímavým místem je pak i Mumlavský vodopád, který se řadí na seznam turisticky nejvyhledávanějších míst Krkonoš.

 

Pravá pivní procedura

Jak už zde bylo řečeno, pivní procedury mají na lidské tělo opravdu blahodárné a léčivé účinky, a to nejen na tělo, ale také na mysl. Jejich princip je přitom velmi prostý. Spočívá ve správné kombinaci přísad, bylin a pramenité vody, která se v kádi musí zahřát na teplotu kolem 35°C. Jen v takto teplé vodě se z bylinek a pivních příměsí uvolní správné látky, které mají čistící a omlazující účinek na pokožku a dodávají tělu správné vitamíny.

Lázeň trvá přibližně půl hodiny a je doprovázena následovnou relaxací na lůžku. Během trvání procedury můžete jako host vypít neomezené množství čepovaného chlazeného piva, což se zajisté bude líbit všem správným milovníkům tohoto zlatavého pěnivého nápoje. Nechte se hýčkat a rozmazlovat a užijte si svou vlastní relaxaci v Pivních lázních Harrachov.

 

Pivní koupel jako dárek

Hledáte marně správný dárek pro blízkou osobu? Chtěli byste tentokrát zazářit se skutečně vkusným a originálním dárkem? Pak jako dárek k narozeninám, Vánocům, výročí nebo jiné události darujte Pivní lázně Harrachov. Dokážete tak Vámi obdarované osobě, že si ji opravdu vážíte a s dárkem dáváte i odpočinek a péči.

 

Pivní koupel pro páry

Chystáte se do pivních lázní, ale nechcete tam samotní? Pak vezměte s sebou i svou partnerku či partnera. Rázem se tak totiž z pouhé pivní procedury stane nezapomenutelný zážitek plný romantiky a společných chvil. Pivní koupel si navíc užijete ve speciální vaně pro dvě osoby, což zajisté ocení všechny zamilované páry. Pivní lázně Harrachov, Vám v každém případě nabídnou to, co od dobrých lázní skutečně očekáváte.

 

Léčivé účinky

Nevěříte tomu, že by zlatavé pěnivé pivo, které Češi s velkou oblibou v hojném množství konzumují, mohlo mít kromě své lahodné chuti také nějaké léčivé účinky? Je to však dlouholetými studiemi ověřený fakt.

Kouzlo spočívá ve správné kombinaci přísad používaných při výrobě piva, pečlivě namíchaných horských bylinek a horké pramenité minerální vody. Všechny tyto přísady se spolu smíchají v dřevěné či měděné dobové vaně, do které se poté Vy jako zákazník až po krk ponoříte a necháte své tělo náležitě relaxovat.

Pivní lázně jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže snad všech věkových kategorií. A vyzkoušet je rozhodně mohou nejen milovníci piva. Pomáhají uvolnit tělo i mysl, prohřívají končetiny, roztahují stažené svalstvo, zlepšují krevní oběh a celkově napomáhají regeneraci lidského organismu. Navíc, což ocení určitě zejména ženy jako něžnější pohlaví, pivní koupel také zjemňuje a hydratuje pokožku. A i když samotná pivní procedura trvá jen pár minut, pocit uvolnění ve Vás zůstane zajisté ještě dlouho poté. Domů pak budete odjíždět svěží a plní energie do dalších dnů.

 

Zdravotní omezení

Do Pivních lázní Harrachov můžete přijet kdykoliv uznáte za vhodné, a to ať už jste žena nebo muž, ať pivo milujete nebo ne. Jediné, co by Vám v návštěvě těchto lázní mohlo zabránit, je Váš zdravotní stav.

Pivní lázně totiž nejsou vhodné pro osoby trpící jakýmkoliv srdečním onemocněním, pro ty, co mají vysoký krevní tlak, v poslední době podstoupili závažnější operaci nebo je trápí nepříjemné kožní ekzémy. Procedury v pivních lázních by měli Vašemu tělu prospět a ne mu způsobovat jen další problémy, proto se o návštěvě lázní raději předem poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Kromě výše zmíněných případů v těchto lázních platí také omezení pro nastávající maminky v pokročilém stádiu těhotenství a nezletilé osoby, které samozřejmě nemohou alkoholické pivo konzumovat. Jestliže se Vás ale nic z těchto požadavků netýká nebo jste se už se svým lékařem o lázních bavili, pak Vám v návštěvě Pivních lázní Harrachov už nic nebrání.

Recenze zákazníků

Pivní lázně Harrachov jsem navštívila poté, co jsem v práci od svých spolupracovnic dostala na narozeniny speciální dárkovou poukázku. Koupel v pivu byla velmi uvolňující a doporučuji ji všem, kteří mají teplé koupele rádi. Lázně jsou moc hezky zařízené a najdete tam vše, co byste mohli k odpočinku potřebovat.

Lucie S., Jičín

Všude vychvalovanou pivní proceduru jsem chtěl vyzkoušet už dávno, až poté, co jsem zjistil, že jsou pivní lázně také v Harrachově, jsem překvapil manželku a společně jsme v lázních strávili jedno odpoledne. Koupel samotná je příjemná, ještě lepší je však v takové relaxační vaně pít chlazené pivo. Rozhodně Pivní lázně Harrachov zase někdy navštívíme.

Jiří Š., Jablonec nad Nisou

 

Kontaktní informace

Pivní lázně Harrachov se nacházejí ve stejnojmenném městečku na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Bohužel do města nevede přímá dálnice ani železnice, i přesto se zde ale celkem snadno dostanete. Pokud si zvolíte cestu autem, nejvýhodnější bude využít silnici 1. třídy číslo 10, která vede směrem k Železnému Brodu a Turnovu nebo silnice číslo 14 vedoucí od Jilemnice až k Liberci.

Jestliže dáváte přednost jiné dopravě, můžete přijet vlakem či dálkovým autobusem do jednoho z větších okolních měst a odtud pokračovat hromadnou autobusovou dopravou, která v Harrachově jednoznačně převládá.