Adrenalinové sporty jsou zábavou nejen pro odvážné

Adrenalinové sporty jsou zábavou nejen pro odvážné

V současné době si můžete vyzkoušet nejrůznější adrenalinové sporty a to nejen bungee jumping, ale i zorbing, snowboarding, paragliding, skateboarding, paintball apod. Tyto vskutku adrenalinové zážitky si můžete pořídit za skutečně přijatelné ceny.

Dále můžete okusit třeba vzrušující tandemový seskok, se kterým si užijete spoustu adrenalinu a zábavy.

Nejprve nastoupíte do letadla, které Vás vyveze do potřebné výšky. Potom si Vás zkušený tandempilot k sobě zahákne speciálním postrojem a poté společně skočíte. Budete padat volným pádem přibližně padesát vteřin. Pak tandempilot uvolní padák, se kterým budete letět asi osm minut. Za tu dobu si sami můžete vyzkoušet i ovládání padáku.
Nakonec tandempilot převezme řízení a bezpečně s Vámi přistane na zemi. Pokud budete chtít, budou tyto kouzelné okamžiky zachyceny speciální kamerou. Zpravidla je tento videozáznam pořizován od přípravy až po přistání.

Pokud dáváte přednost bungee jumpingu neboli seskoku na pružném laně, musíte počítat s tím, že budete pouze přivázání za kotníky či za postroj elastickým lanem. Obvykle budete skákat z mostu, jeřábu či balkonu. Nejsilnější zážitek zažijete asi v tom okamžiku, když se budete blížit k zemi, najednou vás to velkou silou vymrští zpět nahoru. Zde pocítíte neopakovatelný stav beztíže. Tento zážitek trvá přibližně třicet minut a dá se pořídit za velmi nízkou cenu.

Dále si můžete na vlastní kůži vyzkoušet lehký, netradiční extrémní sport zvaný zorbing. Určitě nebudete litovat, neboť zažijete v jednom okamžiku neobyčejnou zábavu. Postupně Vám bude stoupat v těle adrenalin. Napřed se zorb dopraví na kopec, zde si do něj vlezete a připevníte se popruhami. Poté se spustíte v kouli ze svahu dolů, a zastavíte se buďto na rovině nebo na vodní ploše či protisvahu.

Populární zážitek může rovněž být například adrenalinový let na vznášedlu. Obvykle tento let trvá šedesát minut. Nejprve budete proškoleni v bezpečné jízdě, kde se dozvíte řadu důležitých informací a nakonec vám bude předáno řízení. Můžete jezdit na vodní hladině, louce či sněhu. Budete se pohybovat rychle a přesto dynamicky.

Nebo si snad chcete vyzkoušet skákací boty?. Profesionálové Vám ukážou nejen základy, ale naučí vás běhat a skákat, a když budete dost šikovní, tak po pár lekcích můžete zvládat i salta, nebo chodit na dlouhé tůry. S těmito botami si opravdu užijete hodně zábavy. Tato skvělá zábava trvá v rozmezí 1-2 hodiny.

Veškeré tyto zážitky můžete najít v levém menu, roztříděné do příslušných kategorií. Pokud Vás tedy zaujalo něco z tohoto článku, můžete udělat radost sobě nebo svým přátelům či rodině nějakým tím zážitkem, který jim vydrží celý život.